Reklama

DZIAŁDOWSKIKULTURAWIADOMOŚCI

Krakowiacy i górale do zobaczenia w Działdowie

Reklama

„Cud mniemany, czyli krakowiacy i górale” w Miejskim Domu Kultury w Działdowie. Przedstawienie przygotowane zostało przez Państwową Szkołę Muzyczną w Mławie, a jego reżyserem jest Michał Gogolewski.

To jedna z pierwszych polskich oper skomponowana przez Jana Stefaniego do tekstu Wojciecha Bogusławskiego. W spektaklu będzie można oglądać polskie tańce – krakowiaka czy poloneza, a także duże sceny zbiorowe przygotowane przez uczniów mławskiej szkoły.

Akcja przedstawienia toczy się w podkrakowskiej wiosce, do której przybywają górale na czele z Bryndasem, któremu obiecana jest jako żona Basia. Córka młynarza odmawia, co doprowadza do konfliktu między Góralami i Krakowiakami.

Przedstawienie odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie przy ul. Jagiełły. Początek o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: