Reklama

CIECHANOWSKINA SYGNALEWIADOMOŚCI

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ciechanowianie z niej korzystają

Reklama

Ponad 700 sygnałów o miejscach, w których może dochodzić do naruszeń przepisów, wpłynęło w ubiegłym roku do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Blisko 300 z nich zostało potwierdzonych. Zgłoszenia zostały przesłane przez platformę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

To bezpłatna aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą dzielić się z policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w ich najbliższym otoczeniu.

Mieszkańcy powiatu ciechanowskiego chętnie z niej korzystają – informuje rzecznik ciechanowskiej policji asp. Magda Zarembska.

 

Zgłoszenia dotyczyły różnych zagrożeń.

 

Nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każdy może skorzystać z mapy, wchodząc na stronę internetową KMZB.

Policja przypomina, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią pilnej interwencji policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: