Reklama

MŁAWSKIREGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Pilne! Koronawirus w Biedronce i LG. Setki osób na kwarantannie

Reklama

Nowe przypadki koronawirusa w Mławie. Setki osób na kwarantannie i pod nadzorem epidemiologicznym. Klienci Biedronki proszeni są o kontakt z sanepidem.


Najnowszy przypadek zakażenia pochodzi z mławskiego sklepu spożywczego. Wynik dodatni testu ma pracownica Biedronki na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Dyrektor mławskiego sanepidu Ewa Sztuba ma nadzieję, że w sklepie stosowano wszelkie środki ostrożności i zakażenie nie rozpocznie nowego ogniska.

Personel ze zmiany i osoby z najbliższego kontaktu już są na kwarantannie. Jest to około 50 osób. Sklep nie zostanie zamknięty. Pomieszczenia zdezynfekowano, a personel uzupełniono pracownikami z innych „Biedronek”.
Rozszerzyć się może ognisko z przedszkola na Hożej. Jednym z zarażonych okazał się rodzic pracujący w firmie LG. Stamtąd na kwarantanne powędrowało wraz z rodzinami ponad 70 osób.
Mławska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna apeluje o odpowiedzialne zachowania, mówi Ewa Sztuba.

W poniedziałek (10 sierpnia) sanepid wystosuje odpowiedni komunikat dotyczący klientów Biedronki na OKM-ie. Dotyczył będzie wszystkich, którzy byli w sklepie po 27 lipca. Te osoby powinny zgłosić się do sanepidu.
Obecnie w powiecie mławskim zakażonych jest 21 osób. Dwie już wyzdrowiały.

Źródło wirusa w LG jest znane, pochodzi z ogniska w przedszkolu na Hożej, mówi dyrektor mławskiego sanepidu Ewa Sztuba.

Należy szczególną uwagę zwracać na objawy choroby, mówi Ewa Sztuba.

Na kwarantannie i pod nadzorem przebywa prawie 400 osób.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

8 razy komentowano

  1. Pragnę tylko powiedzieć i uświadomić ludzi że mogą starać się o odszkodowanie za to że przebywają lub przebywali na kwarantannie . I powodzenia że ktoś się zgłosi z klientów. Hahaha.

  2. Oni jeszcze na siłę wydzwaniają po pracownikach by tylko do pracy przychodzili. Oj odbije się im to czkawką, niech przyjmują więcej Ukrainy, Kazachstanu. A Polacy będą mieli ich w …..

  3. Bunkier sobie wykopac I sie schowac. Maska was przed niczym nie ochroni. A wg to co to za śmiertelną choroba ktora nie daje objawów. Podejrzewam że pół świata już ją przeszło bezobjawowo od grudnia. Ludzie panika i jeszcze raz panika. No i ciemnota ludzka.

    1. Przyganiał kocioł garnkowi! Ciemnoto ludzka! A wzw typu B? Można przejść bezobjawowo. Ludzie często dowiadują się, że chorują dopiero kiedy mają nowotwór… Wiele chorób nie daje objawów. Zalecam delikatność i ostrożność w sądach oraz opiniach. Szczególnie, kiedy nie jest się lekarzem lub wirusologiem. To, że mamy prawo do wypowiedzi jeszcze nie znaczy, że musimy z niego korzystać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: