Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Konkurs rozstrzygnięty. Znawcy historii, geografii i administracji Rypina nagrodzeni

Reklama

Za nami finał XI edycji Konkursu Wiedzy o Rypinie i Powiecie Rypińskim. Znamy zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Ewa Bytner ze Szkoły Podstawowej nr 2, przed Janem Betlejewskim z SP 1 i Aleksandrem Gołosiem z „Dwójki”. W kategorii szkół średnich triumfował Szymon Sieklicki z Zespołu Szkół nr 2, przed Martyną Bujanowską z tej samej szkoły i Jakubem Zakrzewskim z „Trójki”. W kategorii przedszkoli ex aequo pierwsze miejsce zajęły przedszkola nr 1, 2 i 3.

Konkurs odbywał się w scenerii średniowiecznego książęcego obozu, jaki zatrzymał się na zielonej polanie w Parku Miejskim w Rypinie. W rolę księcia wcielił się Jarosław Nowatkowski, a w rolę księżniczki Marta Wyskiel.

Uczestnicy musieli się wykazać znajomością historii, topografii Rypina i postaci związanych z miastem. Uczniów szkół średnich obowiązywała wiedza dotycząca całego powiatu.

Konkurs odbył się pod patronatem przewodniczącego Rady Miasta Rypin i Starosty Powiatu Rypińskiego. Organizatorami konkursu były instytucje: Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, Miejski Zespół Obsługi Oświaty i Powiatowe Centrum Obsługi Oświaty.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: