Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAUMWMWIADOMOŚCI

Kapele i muzykanci. Polska rzeźba ludowa na ciechanowskim zamku

Reklama

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na wernisaż wystawy czasowej „Kapele i muzykanci – co w polskiej duszy gra. Polska rzeźba ludowa”.

Kolekcja pochodzi ze zbiorów Violetty i Leszka Dylików i zostanie pokazana w piątek (21 czerwca) na Zamku Książąt Mazowieckich.

Kolekcja jest budowana od wielu lat poprzez bezpośrednie zamówienia u twórców ludowych oraz zakupy na jarmarkach i giełdach internetowych w Polsce i za granicą.

Powstała z zafascynowania sztuką ludową i etniczną oraz chęcią zachowania dzieł wielu artystów ludowych, które mogłyby być skazane na zapomnienie – informuje Kamil Leszczyński z działu promocji i komunikacji Muzeum.

 

Kuratorem wystawy jest Piotr Banasiak. Wernisaż odbędzie się w piwnicy gotyckiej Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie w piątek (21 czerwca) o godz. 18:00. Będzie czynna do 25 sierpnia.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: