Reklama

CIECHANOWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7SPORTWIADOMOŚCI

Jubileuszowe zawody Orki Ciechanów. Filip Kosiński zdobywcą nagrody Radia 7

Reklama

To były największe zawody pływackie zorganizowane do tej pory przez Miejski Pływacki Klub Sportowy Orka Ciechanów. Odbyły się na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie. Uczestniczyło w nich prawie 700 pływaków z całej Polski i z Ukrainy.

XXV jubileuszowa edycja zawodów Grand Prix o Puchar Prezydenta Ciechanowa była jednym z elementów obchodów 25-lecia istnienia klubu Orka. Gospodarzy reprezentowało w zawodach aż 70 pływaków przygotowanych przez trenerów Zbigniewa Grochowskiego, Pawła Tuchewicza, Sylwię Kowalską i Kamila Kowalskiego.

To największe zawody, jakie do tej pory organizował klub Orka – mówi trener Paweł Tuchewicz.

 

Poza olimpijczykiem Radosławem Kawęckim wśród uczestników znalazł się również multimedalista Mistrzostw Polski Filip Kosiński. To właśnie on zdobył specjalną nagrodę Radia 7 i jak przyznaje, te zawody nie należały do najłatwiejszych, choć ze swojego startu jest zadowolony.

 

Dwiema najlepszymi drużynami zawodów okazały się: w sobotę UKS G8 Bielany Warszawa oraz w niedzielę H2O Włocławek. W niedzielnych zmaganiach drużyna gospodarzy, klub Orka Ciechanów, zajęła 2. miejsce, zbywając 777 punktów w klasyfikacji drużynowej. Pływacy zdobyli też wiele cennych nagród i okolicznościowe medale.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: