
To już trzeci sezon grzewczy, w którym antysmogowy dron lata nad ciechanowskimi kominami i sprawdza jakość powietrza. Wkrótce ciechanowska Straż Miejska zostanie wyposażona w nowe narzędzia do walki ze smogiem.
Od początku tego roku do końca października antysmogowy dron został w Ciechanowie użyty 163 razy.
W wyniku kontroli Straży Miejskiej w tym zakresie, ujawniono 42 wykroczenia – informuje rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.
Zakup drona antysmogowego był możliwy dzięki dotacji z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022”. Złą informacją dla palaczy śmieci jest to, że miasto zdobyło zewnętrzne dofinansowanie na zakup kolejnego urządzenia pomiarowego do kontroli antysmogowych.
Mobilne laboratorium ma się pojawić na ulicach Ciechanowa w pierwszym kwartale przyszłego roku.




