Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

II tura wyborów. W dwóch powiatowych miastach naszego regionu mieszkańcy znów pójdą do urn

Reklama

Mieszkańcy dwóch powiatowych miast w naszym regionie zdecydują w II turze wyborów o tym, kto przez najbliższe pięć lat będzie włodarzem ich miasta.

W niedzielę (21 kwietnia) do II tury wyborów stanie obecny burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski, który staruje z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Sławomira Kowalewskiego. W I turze wyborów uzyskał blisko 37% poparcia. Zmierzy się z Piotrem Jankowskim, który również startuje z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Piotra Jankowskiego. W I turze wyborów uzyskał wynik 28,18%.

Dogrywka czeka również kandydatów na burmistrza Żuromina. Mieszkańcy tego miasta mają do wyboru obecną burmistrz i jej byłego zastępcę. Michał Bodenszac, który obecnie pełni funkcję sekretarza Płocka startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców 09-300. W I turze uzyskał 41,45%. Powalczy z urzędującą burmistrz Żuromina Anetą Goliat startującą z Komitetu Wyborczego Wyborców Anety Goliat, która w I turze uzyskała 32,04% poparcia.

W niedzielę 21 kwietnia lokale wyborcze otwarte będą od godz. 7:00 do 21:00.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: