Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

EkoSpiżarnia w Ciechanowie. Rusza sklep społeczny

Reklama

W Hali Targowej „Bloki” w Ciechanowie w środę 5 kwietnia rozpocznie działalność EkoSpiżarnia, czyli sklep społeczny. Powstał z myślą o osobach, które nagle, okresowo znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i nie stać ich na zakup żywności. W EkoSpiżarni nie trzeba będzie płacić.

Z EkoSpiżarni będą mogły korzystać osoby, które otrzymają skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowie. Bank Żywności w Ciechanowie zapewnia systematyczną pomoc żywnościową ok. 1,5 tys. najuboższych mieszkańców. Osoby, które już są objęte tą długofalową formą wsparcia oraz mieszkańcy objęci stałą opieką MOPS nie będą klientami EkoSpiżarni.

Sklep ma na celu wspieranie mieszkańców, którzy w kryzysie znaleźli się czasowo – mówi prezes Banku Żywności w Ciechanowie Dorota Jezierska.

 

W sklepie społecznym nie będzie obrotu finansowego. Kupujący otrzymają towary za punkty wedle skierowania z MOPS. W EkoSpiżarni będzie można otrzymać jedzenie o krótkim terminie ważności. Ta inicjatywa wpisuje się w propagowaną przez miasto ideę zero waste.

 

Zakupy w sklepie społecznym będą możliwe w środy i piątki w godz. od 9:30 do 14:00. EkoSpiżarnia w Ciechanowie powstała dzięki współpracy miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Banku Żywności.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: