Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAPOD PATRONATEM RADIA 7TEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Dzień Kolorowej Skarpetki. Radosna integracja z osobami z zespołem Downa w Ciechanowie

Reklama

W ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa w Ciechanowie został zorganizowany Dzień Kolorowej Skarpetki. Odbyły się koncerty, występy artystyczne, animacje, zlot rodzin dzieci z zespołem Downa i bieg kolorowej skarpetki.

Na sali i na boisku Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie było dużo radości, wspólnych zabaw i szeroko pojętej integracji.

Rzeczywistość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi organizator wydarzenia Robert Słupski ze Stowarzyszenia na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Tęczowy Świat”.

 

W ramach wydarzenia odbył się I Bieg Kolorowej Skarpetki współorganizowany przez ciechanowski ratusz. W biegu wziął udział pochodzący z Ciechanowa mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki.

 

Jak zapewnia mama Daniela, Dzień Kolorowej Skarpetki to święto osób z zespołem Downa i ich rodzin.

 

Dzień Kolorowej Skarpetki poprzedził konkurs plastyczny, na który wpłynęło ponad 200 prac.

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe, niedopasowane skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego. Dlatego wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli na sobie ten element garderoby.

Patronem medialnym Dnia Kolorowej Skarpetki w Ciechanowie było Radio 7.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: