Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Dwie ciechanowskie podstawówki zostaną docieplone. Zyskają też pompy ciepła

Reklama

Będzie nie tylko ładniej i cieplej, ale również taniej w eksploatacji. Dwie szkoły podstawowe w Ciechanowie przejdą termomodernizację.

Szkoły Podstawowe nr 4 oraz nr 5 w Ciechanowie czeka termoizolacja ścian zewnętrznych, dachów, podłóg na gruncie i ścian piwnic. Wymieniona zostanie instalacja centralnego ogrzewania oraz instalacja ciepłej wody. Budynki zyskają nowe okna i drzwi oraz pompy ciepła, a dodatkowo zainstalowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne. To zmieni estetykę obu budynków i przełoży się na obniżenie kosztów utrzymania obu szkół. Zmieni się też jakość powietrza w salach gimnastycznych, gdzie zmodernizowana będzie wentylacja.

Ratusz ma już gotową dokumentację techniczną inwestycji. Jej przygotowanie poprzedziły audyty energetyczne, na które miasto pozyskało prawie 180 tys. zł dotacji od samorządu województwa mazowieckiego. Środki z programu „Mazowsze dla czystego powietrza” pokryły 50% kosztów tej części zadania. Właśnie został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy całej inwestycji.

Jak zapowiada prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, to pierwszy, ale nie ostatni krok w kierunku ocieplenia miejskich szkół.

 

Na wykonanie termomodernizacji miasto otrzymało wstępną promesę od Banku Gospodarstwa Krajowego o wartości 18 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: