Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Dr Zbigniew Grabowski upamiętniony

Reklama

W holu głównym mławskiego szpitala została odsłonięta tablica upamiętniająca dr. Zbigniewa Grabowskiego, wieloletniego ordynatora oddziału pediatrycznego w Mławie.

Dr Zbigniew Grabowski ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Z nakazu pracy został od razu kierownikiem wydziału zdrowia i ordynatorem oddziału dziecięcego w Mławie. Podczas swojej wieloletniej pracy w szpitalu szkolił młodych lekarzy pediatrów w kierunku zdobycia specjalizacji 1. i 2. stopnia.

Całe swoje życie zawodowe poświecił swoim pacjentom, był ofiarnym lekarzem i leczył trzy pokolenia mieszkańców powiatu mławskiego – zaznacza córka dr. Grabowskiego Małgorzata Schoeneweiss.

 

Dr Zbigniew Grabowski z racji swojego stanowiska rozpoczął budowę nowego szpitala powiatowego w Mławie. Warunki w poprzedniej lokalizacji na Sienkiewicza były bardzo trudne – wspomina wieloletni dyrektor mławskiego szpitala Jerzy Kwiecień.

 

Honorowanie osób zasłużonych dla naszego szpitala jest bardzo ważne i potrzebne – uważa dr Andrzej Niewada.

 

Tablicę poświęconą dr. Zbigniewowi Grabowskiemu ufundowała rodzina.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: