Reklama

DZIAŁDOWSKIWIADOMOŚCI

Deser nie miał sobie równych. Uczennice z Malinowa wśród najlepszych cukierników w Polsce

Reklama

Uczennice Zespołu Szkół w Malinowie wśród najlepszych cukierników Polski. Amelia Warmińska i Karolina Strzelewska wywalczyły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Uczniów Szkół Cukierniczych.

Finał zawodów odbył się w Warszawie podczas targów Expo Sweet. Każdy zespół miał do przygotowania 8 deserów restauracyjnych oraz dwa torty nawiązujące do tematu mistrzostw „Mikołaj Kopernik – wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.

Jury oceniało prace, biorąc pod uwagę cztery kryteria: degustację deseru, degustację tortu, prezentację tortu i organizację pracy. Jak informują reprezentanci, szkoła najlepiej wypadła w degustacji deseru, w której nie miała sobie równych.

Start w Mistrzostwach Polski Uczniów Szkół Cukierniczych to debiut placówki z Malinowa w tego typu imprezie. Nasi młodzi cukiernicy przygotowywali się pod okiem mistrzyni cukiernictwa Magdaleny Trzuskowskiej z Działdowa.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: