Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAWIADOMOŚCI

Ciechanowskie Dyktando o Pióro prof. Jerzego Bralczyka. Ruszyły zapisy

Reklama

Rozpoczęły się zapisy do ósmej edycji Ciechanowskiego Dyktanda o Pióro Prof. Jerzego Bralczyka. Śmiałkowie zmierzą się z poprawną polszczyzną 9 grudnia. W tym roku tekst podyktuje aktor Artur Barciś.

Każdego roku tematyka dyktanda jest inna i zaskakuje zebranych nie tylko trudnością, ale też humorem. W tym roku tekst będzie związany z nadaniem przez Radę Miasta Ciechanów tytułu honorowego obywatela patronowi dyktanda – prof. Jerzemu Bralczykowi. Językowy tor przeszkód przygotowuje dla uczestników Agata Korzeniowska, polonistka szkoły Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ciechanowie.

W tym roku rywalizacja będzie się odbywała w trzech kategoriach: Urzędnicy/Dziennikarze/Nauczyciele, Uczniowie i Studenci oraz Kategoria Otwarta (Open). Udział w konkursie jest bezpłatny. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki. Zapisy trwają do 4 grudnia i będą przyjmowane online lub telefoniczne: 23 672 28 69.

Konkurs odbędzie się 9 grudnia o godz. 10:00 w auli Państwowej Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Wojska Polskiego 51.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: