Reklama

CIECHANOWSKINA SYGNALEWIADOMOŚCI

Kosztowne zauroczenie. Ciechanowianka straciła 170 tys. zł

Reklama

62-letnia ciechanowianka straciła blisko 170 tys. zł przez portal społecznościowy. Padła ofiarą oszustów. Jeden z nich podawał się za lekarza z Jemenu, inny za Kanadyjczyka mieszkającego w Czechach.

Znajomość z rzekomym Kanadyjczykiem 62-letnia ciechanowianka zawarła w sierpniu ubiegłego roku. Oszust szybko wzbudził zaufanie kobiety i poprosił o opłacenie wartościowej przesyłki, która miała zawierać pieniądze. 62-latka dokonała wpłaty 10 tys. zł na wskazany numer konta. Następnie mężczyzna wyłudził kolejne pieniądze, gdyż jak twierdził, opłata za paczkę wzrosła. Niczego nie podejrzewająca ciechanowianka przesłała mu kilka kart podarunkowych o łącznej wartości około 70 tys. zł.

Po jakimś czasie na portalu społecznościowym do 62-latki napisali kolejni mężczyźni. Jeden z nich podawał się za lekarza z Jemenu. Przekonał kobietę, że przyjedzie do Polski i namówił ją do przesłania pieniędzy na rezerwację biletu lotniczego. Ciechanowianka przelała na wskazany numer konta 15 tys. zł.

Inny mężczyzna twierdził, że jego konto bankowe zostało zablokowane i prosił kobietę o pomoc w odzyskaniu pieniędzy. 62-latka zaufała mężczyźnie i przekonana, że pomaga mu w trudnej sytuacji, wykonała kilka przelewów na wskazane konta.

W ten sposób oszuści wyłudzili od kobiety łącznie prawie 170 tys. zł! Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ciechanowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Oszustwa na „żołnierza” czy „lekarza” są bardzo częste i podobnie jak oszustwa „na wnuczka”, są cały czas modyfikowane i przybierają coraz to nowsze formy. Dlatego policja apeluje o ostrożność przy zawieraniu wirtualnych znajomości oraz przestrzega przed wysyłaniem nieznajomym osobom pieniędzy.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: