Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Ciechanów odchodzi od węgla. Przestawia się na gaz i odnawialne źródła energii

Reklama

Ciechanowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w ciągu ostatnich dwóch lat zainwestowało ponad 70 mln zł w modernizację sieci ciepłowniczej. Także budowę dwóch kogeneracji gazowych oraz budowę elektrociepłowni na biomasę.

Prowadzone przez spółkę inwestycje mają na celu wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i ograniczenie wykorzystywania węgla do produkcji ciepła dla mieszkańców. Ponadto mają umożliwić ograniczenie wpływu rosnących kosztów uprawnień do emisji dwutlenku węgla na cenę ciepła w Ciechanowie.

W mieście powstała elektrociepłownia na biomasę z turbiną parową. Inwestycja kosztowała blisko 50 mln zł. Nowy kocioł opalany zrębkiem zostanie uruchomiony w najbliższych dniach.

Tak poważnych inwestycji nie było w Ciechanowie od ponad trzydziestu lat – mówi w rozmowie z Radiem 7 prezes Przedsiębiorstwa Małgorzata Niestępska.

 

Inwestycje pozwolą też spółce na istotne zwiększenie swoich możliwości wytwarzania energii elektrycznej.

 

Od 2025 r. ciechanowski PEC chce wytwarzać ok. 80% ciepła z odnawialnych źródeł energii.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: