Reklama

NA SYGNALETEMAT DNIAWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

Burmistrzowi Lubowidza grozi 8 lat więzienia

Reklama

Burmistrz Lubowidza oskarżony! Prokuratura okręgowa w Sieradzu skierowała akt oskarżenia przeciw Krzysztofowi Z. oraz byłym policjantom Komendy Powiatowej Policji w Żurominie Grzegorzowi M. i Arturowi P.

Przypomnijmy, w marcu ubiegłego roku burmistrza zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Krzysztofa Z. zawieszono w czynnościach służbowych. Prokuratura w Sieradzu zastosowała ponadto środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policji, a także zakaz kontaktowania się z pracownikami urzędu. Policjanci Grzegorz M. i Artur P. nie pracują już w policji.

Dowody zebrane przeciw burmistrzowi i policjantom pochodzą przede wszystkim z podsłuchu w telefonach burmistrza. Prokuratura zarzuca burmistrzowi Lubowidza m.in.: zlecanie pracownikom prac na terenie własnych posiadłości, fałszowanie dokumentów, fikcyjne zatrudnienie pracownika i podżeganie policjantów do przekazania nieuprawnionych informacji.

Burmistrz nie przyznał się do zarzuconych czynów. Mimo zawieszenia Krzysztof Z. od 20 miesięcy pobiera połowę pensji. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjantom: Grzegorzowi M. do 3, a Arturowi P. do 10.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: