Reklama

CIECHANOWSKIKULTURATEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Bluesowy akcent na Nocy Muzeów. Jest zapowiedź powrotu bluesa na ciechanowski zamek

Reklama

Warsztaty dla dzieci, koncerty, fireshow i pokazy walk rycerskich – tak wyglądała Noc Muzeów w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Podczas koncertu bluesowego w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie dyrektor muzeum zapowiedział reaktywację kultowego festiwalu na zamku.

W ramach Nocy Muzeów w Ciechanowie odbył się koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie. Były też zajęcia i warsztaty dla dzieci – archeologiczne oraz „Z kuferka prababci” i „W pracowni alchemika”. Natomiast na Zamku Książąt Mazowieckich odbyły się pokazy walk rycerskich w wykonaniu instruktorów Centrum Dawnych Sztuk Walk.

W Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie można było poczuć bluesa za sprawą koncertu zespołu Why Ducky. Cieszę się z frekwencji na tym wydarzeniu – powiedział w rozmowie z Radiem 7 dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej Robert Kołakowski.

 

Jak przyznaje dyrektor, chce reaktywować kultowy festiwal, który dawniej odbywał się na Zamku Książąt Mazowieckich – Spring Blues Night.

 

Ostatni Spring na zamku odbył się w 2016 r.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: