Reklama

REGIONUMWMWIADOMOŚCI

10 mld zł dla Mazowsza. Znamy szczegóły nowej perspektywy unijnej

Reklama

Pod koniec marca rozpoczną się pierwsze konkursy o dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”. W tym okresie na Mazowsze trafi ok. 10 mld zł.

Już w tym roku ogłoszone zostaną 42 konkursy i nabory, których wartość przekroczy 1,7 mld zł. O wsparcie będą mogli ubiegać się m.in.: przedsiębiorcy, samorządy, organizacje społeczne czy powiatowe urzędy pracy.

Konkurencja w pozyskiwaniu środków unijnych z roku na rok jest coraz silniejsza – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

 

Ciechanów przygotowania do nowej perspektywy unijnej rozpoczął 2 lata temu – podkreśla zastępca prezydenta Ciechanowa Iwona Kowalczuk.

 

Jak zauważa dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w urzędzie marszałkowskim Marcin Wajda, prawie 15% środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczone będzie na wspieranie innowacyjnej i inteligentnej transformacji gospodarczej Mazowsza, a ponad 30 proc. na zielony rozwój województwa.

 

Środki unijne mają być przeznaczone m.in. na dostosowanie do zmian klimatu, działania społeczne i aktywizację zawodową, prace badawczo-rozwojowe, innowacje biznesowe, wsparcie edukacji czy przebudowę dróg.

Pierwsze konkursy ruszą pod koniec marca. Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 dostępny jest na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: