Reklama

KULTURAMŁAWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7TEMAT DNIAWIADOMOŚCI

„Zmierz się z Grzepskim”. Święto Nauki w Mławie

Reklama

Powiatowe Święto Nauki im. prof. Tadeusza Korzybskiego pod hasłem „Zmierz się z Grzepskim VII edycja – 2024”. Wydarzenie odbyło się dzisiaj (5 czerwca) w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Współorganizatorem wydarzenia było Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej w Mławie.

W ramach Powiatowego Święta Nauki został wyświetlony film „Człowiek renesansu Tadeusz Wacław Korzybski” oraz przedstawione prezentacje multimedialne o Stanisławie Grzepskim – Patronie Roku 2024 i Tekli Bądarzewskiej.

Dzisiejsze (5 czerwca) wydarzenie to hołd dla profesora Tadeusza Korzybskiego – podkreśla prezes Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej w Mławie Ewa Luks.

 

W trakcie Powiatowego Dnia Nauki nagrodzono również zwycięzców konkursów: „Geometria w obiektywie”, „Widziane w Mławie”, „Matematyka z Grzepskim, Lapbook „Patron Roku 2024 – Stanisław Grzebski”, Fontanna Herona i Maszyna Goldberga.

Uczniowie mogli również uczyć się przez zabawę dzięki wielkoformatowym grom edukacyjnym. Z tej możliwości chętnie skorzystali.

 

Patronem medialnym wydarzenia było Radio 7.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: