Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Wiemy jak będzie wyglądał ciechanowski SOR. Czeka go rozbudowa

Reklama

Hol karetek, sala resuscytacyjno-zabiegowa, sala wstępnej intensywnej terapii, sala obserwacyjna, gabinety lekarskie i izolatki – m.in. o te elementy powiększy się ciechanowski Szpitalny Oddział Ratunkowy. Poznaliśmy koncepcję rozbudowy.

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie jest największą placówką medyczną północnego Mazowsza i dysponuje największym SOR-em w tej części województwa. W ubiegłym roku w oddziale było hospitalizowanych prawie 13 tys. pacjentów, a około 26 tys. było kwalifikowanych do hospitalizacji w izbie przyjęć.

Liczba pacjentów stale rośnie, tymczasem ciechanowski SOR już teraz pęka w szwach. Stąd decyzja samorządu Mazowsza o przeznaczeniu funduszy na rozbudowę oddziału – mówi marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 

Inwestycja zostanie również wsparta 15 mln zł z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia.

Koncepcję modernizacji i rozbudowy SOR-u przygotował prof. Michał Grzymała-Kazłowski z Pracowni Architektonicznej ARCHIMED.

 

Po rozbudowie powierzchnia użytkowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zwiększy się o ponad 1300 m2. Jesienią szpital chce wyłonić wykonawcę rozbudowy. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. SOR będzie działał przez cały czas trwania robót.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: