Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Wicestarosta przasnyski skazany za kłamstwo lustracyjne. Odszedł z urzędu

Reklama

Wicestarosta Waldemar Trochimiuk przestał pełnić swoją funkcję – poinformowało Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. Decyzja ma związek z prawomocnym wyrokiem sądu apelacyjnego, w którym wicestarostę uznano kłamcą lustracyjnym.

W oświadczeniu czytamy, że do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu wpłynęło 30 stycznia orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, który utrzymał w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego w Białymstoku z 2016 r. Sąd pierwszej i drugiej instancji uznał, że Waldemar Trochimiuk złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne. W ocenie sądów, powinien ujawnić swoją służbę w Jednostce Wojskowej w Przasnyszu jako organie bezpieczeństwa państwa PRL.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, z dniem wpłynięcia orzeczenia do Rady Powiatu, Waldemar Trochimiuk przestał sprawować funkcję wicestarosty.

W tym samym dniu starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski wystąpił do Rady Powiatu Przasnyskiego z wnioskiem o odwołanie wicestarosty z funkcji.

 

Złożony wiosek ma być przedmiotem głosowania na sesji 7 lutego. Co z wyborem nowego wicestarosty?

 

Waldemar Trochimiuk nie chciał udzielić komentarza w tej sprawie. W rozmowie z Radiem 7 zapowiedział wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: