Reklama

DZIAŁDOWOKULTURAWIADOMOŚCI

Rzeźby zaklęte w drewnie. Działdowo zaprasza na wernisaż

Reklama

Rzeźby inspirowane wiarą, historią i życiem dawnej wsi będzie można oglądać w Muzeum Pogranicza w Działdowie. Placówka zaprasza na wernisaż wystawy Krzysztofa Adama Krajewskiego zatytułowanej „Z dłuta do serca – zaklęta moc w drewnie”.

Artysta pochodzi z Zawidza Kościelnego, w powiecie sierpeckim, i wywodzi się z rodziny o wieloletnich tradycjach rzeźbiarskich. Pierwszą pracę wykonał już jako ośmiolatek. Współpracuje z Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, a wraz z rodziną został uhonorowany prestiżową nagrodą „Gwiozda Łowicko” za pielęgnowanie i upowszechnianie kultury ludowej.

Na wystawie będzie można zobaczyć przede wszystkim rzeźby o tematyce sakralnej – przedstawienia Chrystusa Frasobliwego, Matki Boskiej oraz sceny Drogi Krzyżowej. W dorobku artysty znajdują się również motywy historyczne i obrazy życia dawnej polskiej wsi.

Wernisaż rozpocznie się dziś (29 czerwca) o godz. 17:00 w Galerii Akwarium Muzeum Pogranicza w Działdowie. Wstęp jest bezpłatny.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Przejdź do treści

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: