Reklama

KULTURAMŁAWSKIWIADOMOŚCI

Rusza remont biblioteki i muzeum w Mławie

Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie będą tymczasowo niedostępne dla odwiedzających. Od nowego roku rusza remont budynku przy ul. 3 Maja 5, w którym obie placówki się mieszczą.

W bibliotece są obecnie rozpisywane plany pracy na czas remontu. Pracownicy będą prowadzić zajęcia w szkołach i przedszkolach oraz wykonywać wewnętrzne prace administracyjne, m.in. związane z opracowywaniem i katalogowaniem zbiorów. W tym czasie czytelnicy mogą korzystać z księgozbioru filii nr 1 przy ul. Granicznej 39.

Muzeum w czasie remontu planuje zajmować się m.in. digitalizacją eksponatów, których jest ponad 17 tys. Będzie też realizować projekty, na które otrzymało dofinansowanie: „Powstanie Styczniowe na ziemi mławskiej” oraz „Mały festiwal Tekla Bądarzewska – pianistka z Mławy”. Placówka zajmie się również prowadzeniem warsztatów i lekcji muzealnych w szkołach, uczestnictwem w życiu kulturalnym miasta oraz przygotowywaniem publikacji poświęconej linii obrony na pozycji mławskiej.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: