Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

„Otyłość-Pandemia XXI wieku”. W Ciechanowie odbyło się sympozjum pod patronatem Radia 7

Reklama

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie zorganizowała dzisiaj (14 czerwca) wydarzenie, na którym gościła ekspertów w dziedzinie leczenia otyłości. W sympozjum pt. „Otyłość-Pandemia XXI wieku” wzięli udział min: chirurg bariatra, obesitolog, kardiolog, dietetyk i fizjoterapeuta.

Celem wydarzenia było pokazanie, że choroba otyłościowa to realny problem, że są skuteczne formy jej leczenia, a także uwrażliwienie społeczeństwa, by przestało stygmatyzować chorych.

Pomysłodawczynią sympozjum była jedna ze studentek pielęgniarstwa Państwowej Akademii Nauk Stosowanych Ewelina Michalik, której dzięki zmianie stylu życia i zastosowaniu farmakologi udało się zrzucić ponad 40 kg. Na otyłość choruje od siedmiu lat.

 

Współorganizatorem sympozjum był Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, w którym od pięciu lat działa poradnia bariatryczna i wykonywane są zabiegi bariatryczne.

Widać po liczbie pacjentów, że problem otyłości się nasila – mówi dyrektor ds. medycznych ciechanowskiego szpitala, a także chirurg bariatra dr Mariusz Rolewski.

 

Rocznie w ciechanowskim szpitalu wykonywanych jest ok. 100 operacji bariatrycznych. Należy dodać, że prawie we wszystkich przypadkach to zabiegi ratujące życie.

Patronem medialnym wydarzenia było Radio 7.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: