POD PATRONATEM RADIA 7SPORTTEMAT DNIAŻUROMIŃSKI

Nowy rekord Biegu o Puchar Wójta Gminy Siemiątkowo

Za nami jedna z największych biegowych imprez w regionie. Na starcie Biegu o Puchar Wójta Gminy Siemiątkowo stanęło 191 zawodników.

W sobotę punkt dwunasta grupa ruszyła na trasę. Najszybciej pokonał ją biegacz z Grudziądza Andrzej Rogiewicz. Zajęło mu to nieco ponad 33 minuty.
Zwycięzca pobił rekord biegu, który ustanowił w zeszłym roku. Andrzej Rogiewicz doskonale znał trasę w Siemiątkowie.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Iryna Masnyk z teamu Płock Biega.
Z dobrej strony pokazali się również biegacze z naszego regionu. Wśród kobiet w kategorii powyżej 40 lat wygrała Teresa Kamińska z Miesiączkowa, powyżej 50 lat triumfowała Anna Sokołowska z Mławy, a w kategorii powyżej 60 lat Krystyna Chojnacka z Sierpca.
Z kolei w kategoriach męskich: do 19 lat pierwszy był Marcin Kubit z Mławy, a powyżej 60 lat Lech Boniewski z Glinojecka.
Organizatorzy nagrodzili też najlepszych mieszkańców gminy Siemiątkowo. Wśród kobiet wygrała Monika Manista, a wśród mężczyzn Artur Piotrowski.
To były dobre zawody, mówi Piotrowski.

W zawodach wzięli udział również organizatorzy. Biegł dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury Kamil Zgorzelski, a z numerem pierwszym fundator pucharu wójt Piotr Kostrzewski. Wójt na mecie był 148., ale z wyniku jest zadowolony.

Kolejna edycja biegu planowana jest za rok.
Radio7 było patronem medialnym wydarzenia.