Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Nowoczesna pracownia w ciechanowskim WORD. Można ćwiczyć jazdę po mieście, zderzenia i dachowanie

Reklama

Nowoczesna pracownia w ciechanowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Została wyposażona w trzy symulatory: jazdy po Ciechanowie, zderzeń oraz dachowania.

Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel 415 tys. zł. Pracownia służy zarówno kierowcom, jak i osobom, które jeszcze nie posiadają uprawnień.

Została wyposażona m.in. w symulator nauki jazdy samochodem z wykorzystaniem map drogowych Ciechanowa – informuje dyrektor ciechanowskiego WORD Cezary Chodkowski.

 

Podczas symulacji używane są także narkogogle i alkogogle. W ten sposób uczestnicy mogą przekonać się jak niebezpieczna jest jazda po alkoholu lub substancjach psychoaktywnych.

Pracownia edukacyjna w ciechanowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego to efekt decyzji mieszkańców, którzy w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza oddali na nią 445 głosów – wyjaśnia marszałek województwa Adam Struzik.

 

WORD w Ciechanowie zyskał także sprzęt komputerowy i audiowizualny. W pracowni znalazł się również sprzęt do udzielania pierwszej pomocy: apteczka modułowa, defibrylator szkoleniowy oraz fantomy.

Pracownia jest dostępna codziennie w dni robocze w godz. od 9:00 do 15:00.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: