Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Nowe motocykle w płońskiej drogówce

Reklama

Flota płońskiej policji zasilona została nowymi pojazdami – dwoma motocyklami marki BMW. Jednoślady, w codziennej służbie, wykorzystywać będą policjanci wydziału ruchu drogowego.

Maszyny są wyposażone w 2-cylindrowe, czterosuwowe silniki typu bokser o mocy 136 koni mechanicznych. Są szybkie, zwrotne i będą wykorzystywane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać.

Policyjne motocykle, inaczej niż w wersji cywilnej, są jednoosobowe. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Kolorystycznie odpowiadają już nowemu oznakowaniu pojazdów służbowych, dzięki czemu powinny być dobrze widoczne na drodze. Policjanci drogówki, którzy pełnią służbę na motocyklach, wcześniej przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach.

Motocykle zostały zakupione ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: