REGIONSPORTWIADOMOŚCI

Nida Nidzica z dwoma medalami Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów

Sztangiści Nidy Nidzica Mistrzami Polski! Złote medale podczas młodzieżowych mistrzostw wywalczyli Hubert Pietrzak w kategorii do 61 kg i Bartosz Burski do 67 kg.

Hubert Pietrzak ustanowił trzy rekordy Polski: rwanie 111 kg, podrzut 135 kg i dwubój 246 kg. Bartosz Burski w rwaniu miał 117 kg – to rekord życiowy, podrzut 143 kg i dwubój 260 kg.

W zawodach uczestniczyli także inni zawodnicy naszego klubu: Cezary Łęgowski był 7. Damian Łęgowski 9., a Paweł Ściślewski zajął 12. miejsce. Trenerem sztangistów jest Marek Nachtygal.

W indywidualnej punktacji mistrzostw Hubert i Bartosz zajęli dwa pierwsze miejsca w całym turnieju, a klub Nida Nidzica uplasował się na 4. miejscu w kraju w rankingu klubowym.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.