Reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kiedy warto wybrać olejek do kąpieli?

Reklama

Irytujące uczucie ściągnięcia skóry psuje Ci kąpiel? Pora nieco zmienić swoje przyzwyczajenia. Zamiast mydła, zacznij stosować olejek do kąpieli! Dlaczego właśnie na taki produkt warto postawić? Poniżej znajdziesz wyjaśnienie – sprawdź, komu poleca się używanie takiego produktu i dlaczego. Podpowiadamy również, jak stosować olejek do kąpieli i jakie kosmetyki pielęgnacyjne najlepiej uzupełniają jego działanie.

Komu poleca się stosowanie olejku do kąpieli?

Olejek do kąpieli to produkt, który warto, by pojawił się w łazience każdej osoby z atopowym zapaleniem skóry. Systematyczne nawilżanie i natłuszczanie skóry są kluczowym elementem w terapii AZS. Skóra dotknięta tą dermatozą wykazuje stałą skłonność do rozwoju stanu zapalnego i świądu, dlatego właściwe zabiegi pielęgnacyjne powinny być prowadzone zarówno w okresach remisji, jak i w czasie zaostrzeń choroby. Podstawą prawidłowej pielęgnacji w przebiegu AZS jest odpowiednie mycie skóry!

Olejek do kąpieli polecany jest jednak nie tylko osobom z atopowym zapaleniem skóry. Jak wiadomo, sucha lub bardzo sucha skóra szybko traci elastyczność i miękkość – niewiele trzeba, aby stała się szorstka i łuszcząca. Taka skóra jest podatna na niekorzystne działanie drobnoustrojów i czynników zewnętrznych, może też szybciej się starzeć. Bardzo sucha skóra ma ponadto tendencję do pękania i swędzenia.

Zarówno skóra z AZS, jak i skóra sucha, potrzebują intensywnego nawilżenia i odżywienia, a także wzmocnienia bariery ochronnej. Odpowiednie oczyszczanie przy użyciu olejku pod prysznic pozwoli zmniejszyć dyskomfort, który nasila się zazwyczaj po myciu z użyciem zwykłego mydła.

Co odróżnia olejek do kąpieli od standardowych żelów do mycia i mydeł?

Jeśli masz AZS lub jeśli Twoja skóra jest sucha i ściągnięta po myciu, nie używaj klasycznego mydła, nawet jeśli jest ono organiczne lub naturalne, zrezygnuj także z silnie wysuszającego żelu, płynu lub pianki do mycia. Zamiast takich produktów wybierz delikatny środek myjący niezawierający mydła. Olejek do kąpieli, który nie pozbawia skóry w agresywny sposób lipidów i jednocześnie ogranicza ucieczkę wody ze skóry, to optymalny wybór.

Stosowanie zwykłych (a także naturalnych i organicznych) mydeł, żeli i innych produktów do mycia skóry nie jest wskazane w pielęgnacji skóry z AZS. Takich produktów unikać powinny także osoby z suchą i bardzo suchą skórą oraz seniorzy, których skóra jest słabiej nawilżona i brakuje jej lipidów. Trzeba pamiętać o tym, że zadaniem mydła jest oczyszczanie powierzchni skóry z brudu, tłuszczu, kurzu i innych zanieczyszczeń, ale jego zasadowy charakter (pH powyżej 7) może przyczyniać się do nadmiernego „odtłuszczania” skóry i usuwania zbyt dużej ilości sebum i uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego. Skóra sucha, tak jak skóra z AZS, charakteryzuje się niedoborem lipidów, dlatego nie należy jej ich dodatkowo pozbawiać, jeśli chce się ograniczyć podrażnienia.

Wolny od mydła olejek do kąpieli Atoderm Huile de douche marki BIODERMA zawiera delikatne substancje myjące i roślinne biolipidy, które łagodzą uczucie ściągnięcia, a także odtwarzają i wzmacniają płaszcz ochronny skóry. Olejek ten ma w swoim składzie także niacynamid stymulujący syntezę lipidów i wspierający odbudowę bariery skórnej. Produkt ten zawiera również biomimetyczną technologię D.A.F™, która zwiększa próg tolerancji skóry. Warto też wiedzieć, że w Atoderm Huile de douche wykorzystano patent SKIN BARRIER THERAPY™, zapobiegający przyleganiu do skóry gronkowca złocistego, odpowiedzialnego za podrażnienia.

Olejek z linii Atoderm marki BIODERMA dzięki zawartości delikatnych środków myjących oczyszcza skórę bez jej podrażniania, pozostawiając skórę miękką, ukojoną i nawilżoną nawet na całą dobę. Produkt ten ma ultralekką formułę i jest niekomedogenny oraz bardzo dobrze tolerowany przez skórę i oczy. Więcej informacji na temat tego preparatu znajdziesz tutaj: https://www.bioderma.pl/produkty/atoderm/huile-de-douche.

W jaki sposób korzystać z olejku do kąpieli?

Nie wiesz, jak stosować olejek do kąpieli? To łatwe, zwłaszcza jeśli postawisz na nietłusty i lekki olejek, o którym wspomniano powyżej. Produkt ten możesz stosować do kąpieli, a także jako olejek pod prysznic. Olejek aplikuje się na wilgotną skórę, a następnie delikatnie rozprowadza po jej powierzchni, łagodnie masując. Preparat należy dokładnie spłukać, a ciało po kąpieli powinno się osuszyć bez mocnego pocierania skóry ręcznikiem. Olejek najlepiej stosować raz lub dwa razy dziennie, 7 dni w tygodniu.

Produkty do pielęgnacji skóry, które uzupełniają działanie olejku do kąpieli

Po zastosowaniu olejku do kąpieli, w przypadku skóry z AZS i bardzo suchej, warto zastosować emolient o bardzo wysokiej tolerancji. Preparat powinien ułatwiać odbudowę bariery skórnej, dodawać skórze elastyczności, zmniejszać nadwrażliwość i ograniczać swędzenie. Takie właściwości wykazuje BIODERMA Atoderm Intensive baume – w składzie dermokosmetyku znajdują się lipidy biomimetyczne, w tym ceramidy i cholesterol.

Polecanym dla osób ze skórą suchą i wrażliwą dermokosmetykiem do stosowania po kąpieli jest BIODERMA Atoderm Crème Ultra. Zastosowany w tym produkcie nawilżającym kompleks SKIN PROTECT™ zawiera m.in. niacynamid i połączenie dwóch cukrów. Składniki te wspierają odtwarzanie zdrowej bariery skórnej i pomagają zachować rezerwy wody w skórze, dzięki czemu powraca uczucie komfortu.

Wypróbuj olejek do kąpieli i zacznij czerpać przyjemność z rytuału, który powinien Cię relaksować, a nie przynosić dyskomfort. Zadbaj o swoją skórę już na etapie oczyszczania, a zobaczysz, że nie będziesz długo czekać na efekty!

(artykuł sponsorowany)

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Przejdź do treści

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: