
Zawodniczki KS Górzno Nowy Świt pokonały na wyjeździe UKS SMS Łódź 12:1 w ostatniej batalii roku. Nasza drużyna jako lider tabeli Ekstraligi Futsal Kobiet była uważana za faworyta. UKS zgromadził dotychczas zaledwie 6 pkt. w 10 meczach sezonu. Podopieczne trenera Grzegorza Bały zgotowały sobie znakomity prezent po zakończonej kilka dni temu drużynowej Wigilii.
Drużyna z Górzna wygrywa mecz za meczem, rundę jesienną kończy z kompletem punktów. Bilans bramkowy 102:11 również budzi podziw i pokazuje skalę dominacji nad pozostałymi rywalkami. Aktualna dyspozycja potwierdza ambicje ekipy, która broni tytułu mistrza kraju z poprzedniej edycji rozgrywek. W klasyfikacji strzelców również króluje Górzno, kolejno Julia Basta, Weronika Górecka i Agata Bała zajmują trzy pierwsze miejsca na podium.
Na kolejny popis Górznianek trzeba poczekać do 17 stycznia, kiedy to podejmą LUKS Rolnik Biedrzychowice-Głogówek, okupujący środek klasyfikacji.



