Reklama

DZIAŁDOWSKISPORTWIADOMOŚCI

Gwiazda strącona. Tenisiści z Działdowa zagrają o mistrzostwo Polski

Reklama

Dekorglass Działdowo w finale Superligi tenisa stołowego. W półfinałowym dwumeczu z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz dwa razy wygrał zespół z Działdowa.

O ile pierwszy pojedynek we własnej hali był czystą przyjemnością, o tyle rewanż w Bydgoszczy do łatwych nie należał. Nasza drużyna najpierw pokonała Gwiazdę 3:0. Punkty solidarnie zdobyli Jonathan Groth, Kai Konishi i Jakub Dyjas.

Pamiętać jednak należy, że w drużynie z Bydgoszczy nie zagrał najlepszy zawodnik – mówi prezes Dekorglassu Ferdynand Chojnowski.

 

W Bydgoszczy oglądaliśmy zażarte spotkanie, w którym zespół Gwiazdy miał jasny cel – awans. Nadzieje rozwiały się bardzo szybko.

 

W pierwszym starciu Vladislav Ursu pokonał Kaia Konishiego. W drugim Jakub Dyjas wygrał z Arturem Grelą 3:1. I było już wiadomo, że do finału awansuje nasz zespół. W kolejnych pojedynkach Jonathan Groth wygrał z Taku Takakiwą 3:2. Na 2:2 w meczu wyrównał Vladislav Ursu, pokonując Dyjasa 3:1. W deblu świetnie zaprezentowała się para Konishi-Groth, która pokonała Grelę z Takakiwą 3:2.

Finałowe spotkanie odbędzie się 23 czerwca. Nasz zespół zmierzy się z Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: