MŁAWSKISPORTWIADOMOŚCI

12 medali mławskich pływaków

Mławianie na pływackim podium. W weekend odbyło się 22. Grand Prix Ciechanowa w pływaniu. Udział w zawodach wzięło blisko 600 zawodników z całej Polski, reprezentujących 33 kluby. Zawodnicy z dwóch mławskich drużyn wrócili w sumie z 12 medalami.

Aż 8 krążków wywalczyli pływacy z nowo powstałego klubu Marlin. Amelia Butryn zdobyła złoty medal na 200 m i srebrny na 100 – oba stylem klasycznym. W tej samej konkurencji Patryk Kaliszewski wywalczył złoto na 200 metrów i brąz na 100, a Daniel Babenko srebro na 50 metrów. Natalia Tomczak przywiozła dwa brązowe medale – za styl motylkowy na 100 metrów i styl grzbietowy na tym samym dystansie. Również brązem może pochwalić się Jakub Hincmanowski za styl dowolny na 50 metrów.

4 medale powędrowały do klubu Płetwal – dwa brązowe do Jana Przybyło – za styl klasyczny na 50 metrów i styl zmienny na 100 metrów. Natalia Zaborowska zdobyła dwa srebra – za styl grzbietowy na 100 i 200 metrów.

W ogólnej klasyfikacji medalowej Marlin zajął 16. miejsce, a Płetwal 26. Najwyżej z naszego regionu uplasowała się Orka Ciechanów – na 4. pozycji. Klub Pływacki Ciechanów był 9.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.