Reklama

KULTURAWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

Żuromin: Jak Edyta została „strażaczką”. Wyjątkowe spotkanie dla dzieci w bibliotece

Reklama

Zakończyła się kolejna, czwarta odsłona projektu żuromińskiej biblioteki „Para buch! Książka w ruch!”. Tym razem na spotkanie z dziećmi przyszła przedstawicielka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonej druhna Edyta Lipka.

Ochotniczka jest strażakiem od 8 lat i bierze czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Podczas spotkania opowiedziała dzieciom o zadaniach strażaka i zaprezentowała specjalny strój wykorzystywany podczas akcji.

Poza tym dzieci czytały książeczkę „Jak Wojtek został strażakiem”, a instruktorki zaprezentowały najmłodszym książkę popularnonaukową :”Strażak”.

Projekt „Para buch! Książka w ruch!” ma promować wśród najmłodszych literaturę popularnonaukową, mówi koordynatorka akcji Aleksandra Pesta.

 

Projekt jest realizowany w żuromińskiej bibliotece przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Deutsche Telekom Stiftung i będzie trwał cały rok.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: