Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Kradzież stalowych elementów konstrukcji. Złodzieje wykręcili ponad 130 śrub z mostu

Reklama

Zamknięty most w miejscowości Obrąb w gminie Ojrzeń. Nieznani sprawcy ukradli elementy konstrukcji mostu, dlatego przeprawa została wyłączona z ruchu. Do odwołania.

Powiatowy Zarząd Dróg w Ciechanowie już oszacował rozmiary uszkodzeń mostu. Po wstępnych oględzinach stwierdzono, że skradziono 22 z 36 poprzecznic pośrednich ze stali konstrukcyjnej, każda o wadze ponad 54 kilogramów. Żeby dokonać tej kradzieży złodzieje musieli wykręcić 132 śruby mocujące.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie Wojciech Jagodziński podejrzewa, że kradzieży dokonano w czasie minionych świąt.

 

Konieczne będzie wykonanie szczegółowej ekspertyzy, która wykaże, czy most poddany obciążeniom bez elementów konstrukcyjnych nie uległ poważniejszym uszkodzeniom.

Zdarzenie zostało zgłoszone do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi również Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: