Reklama
CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Zapisy na Ciechanowskie Dyktando o Pióro Profesora Jerzego Bralczyka

Już można zapisywać się na 6. Ciechanowskie Dyktando o Pióro Profesora Jerzego Bralczyka. Mieszkańcy napiszą je 23 października.

Tegoroczne dyktando będzie ukłonem w stronę twórczości Stanisława Lema. Z okazji 100-lecia urodzin pisarza dyktando będzie oparte o twórczość literacką tego wybitnego przedstawiciela fantastyki naukowej, futurologa, felietonisty i filozofa. Ci, którzy znają Elektrybałta, wiedzą do czego służy felicytometr czy mają wiedzę o fantomatyce, z pewnością mają szansę zawalczyć o słynne pióro profesora Bralczyka i cenne nagrody.

Tekst dyktanda odczyta aktorka Katarzyna Żak. W czasie przerwy profesor Jerzy Bralczyk wygłosi okolicznościowy wykład o języku przyszłości.

Rywalizację zaplanowano w ośmiu kategoriach: Urzędnicy, Nauczyciele, Przedsiębiorcy, Dziennikarze, Działacze NGO, Uczniowie i studenci, Służby mundurowe oraz Open.

Zapisy trwają do 21 października. Organizatorzy gwarantują udział w konkursie 120 osobom, które zgłoszą się jako pierwsze. Można to zrobić za pośrednictwem formularza, dostępnego TUTAJ.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: