SPORT

Za nami dziewiąta kolejka I ligi piłki ręcznej mężczyzn

Okazję, by wskoczyć na pozycję lidera, wykorzystał Mazur Sierpc. Nasza drużyna wygrała z SMS-em Gdańsk. Pierwsze miejsce w tabeli mogli pomóc utrzymać gracze z Ciechanowa.

Jurand musiałby nie przegrać w niedzielę z Nielbą Wągrowiec. Ta sztuka się nie udała i Mazur spadł na pozycję wicelidera. Mecz w Ciechanowie był niezwykle zacięty, a szczypiorniści Juranda postawili się faworyzowanej Nielbie. Do przerwy prowadził nasz zespół 19:17. Doświadczeni rywale nie pozwolili ciechanowianom na więcej. W drugiej połowie szybko wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca. Ostatecznie wygrała Nielba 38:33.
W naszej drużynie tradycyjnie najwięcej bramek rzucił Patryk Dębiec, dziewięć.
W Sierpcu nasz faworyt nie zawiódł. Mazur dość szybko objął prowadzenie i kontrolował wynik meczu. Po pierwszej części spotkania prowadziliśmy 14:11. Na koniec przewaga wzrosła do 5 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 29:24.
Najwięcej goli w meczu rzucił Filip Koper – dziesięć. Ten zawodnik wybrany został najlepszym graczem spotkania.
W tabeli Mazur zajmuje pozycję wicelidera. Jurand plasuje się na dziewiątej pozycji, wyprzedzając zespoły z Koszalina i Wejherowa.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.