Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Wsparcie sejmiku dla gmin północnego Mazowsza. Podpisano umowy z beneficjentami

Reklama

Samorząd województwa mazowieckiego pomoże w realizacji kolejnych projektów w subregionie ciechanowskim.

Gminy z tego regionu otrzymały łącznie prawie 580 tys. zł na rewitalizację miejsc pamięci, edukację z zakresu zdrowia psychicznego, zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych oraz renowację zbiornika wodnego. Dzisiaj (13 maja) w Ciechanowie zostały podpisane umowy z beneficjentami.

Na tegoroczne inwestycje w ramach instrumentu „Mazowsze dla miejsc pamięci” samorząd przeznaczy 2 mln zł. Do subregionu ciechanowskiego trafi z tej puli blisko 300 tys. zł. Ten program jest realizowany drugi rok z rzędu – zaznacza zastępca dyrektora kancelarii marszałka Aleksandra Hanzel.

 

Jednym z tegorocznych beneficjentów programu „Mazowsze dla miejsc pamięci” jest gmina Strzegowo. Jak informuje wójt Damian Sobiecki, dotacja zostanie w całości przeznaczona na renowację zabytkowego pomnika na cmentarzu parafialnym w Unierzyżu.

 

W ciechanowskiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego zostały dzisiaj (13 maja) podpisane umowy także na projekty edukacyjne z zakresu zdrowia psychicznego, które będą realizowane przez powiat płoński, zakup sprzętu dla strażaków ochotników oraz renowację zbiornika wodnego w miejscowości Bońkowo Kościelne, w gminie Radzanów.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: