Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Wsparcie osób z chorobami otępiennymi. W Ciechanowie ruszy dzienny dom pobytu

Reklama

„Dzienny Dom Pobytu PCK dla osób starszych z chorobami otępiennymi”. Taka placówka zostanie wkrótce uruchomiona w Ciechanowie, w siedzibie oddziału terenowego Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Rzeczkowskiej.

Celem jej utworzenia jest zapewnienie wsparcia w formie codziennej opieki i terapii oraz rehabilitacji osobom cierpiącym na choroby otępienne we wczesnym jej stadium. Ze wsparcia będą mogli skorzystać mieszkańcy powiatu ciechanowskiego cierpiący z powodu zespołu otępiennego w przebiegu choroby Alzheimera, a także członkowie ich rodzin.

Jesteśmy przekonani, że nasz projekt w znacznym stopniu odpowiada na potrzeby osób starszych oraz chorych – zapewnia Tomasz Kraskowski z ciechanowskiego oddziału PCK.

 

Ze wsparcia będzie mogło skorzystać 15 osób. Rekrutacja do placówki ruszy w połowie maja. Utworzenie „Dziennego Domu Pobytu PCK dla osób starszych z chorobami otępiennymi” w Ciechanowie zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: