Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Wojewoda prosi o uruchomienie syren alarmowych 1 sierpnia

Reklama

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poprosił starostów powiatów i prezydentów miast na prawach powiatu o uruchomienie 1 sierpnia syren alarmowych na administrowanym przez nich obszarze. Dzięki temu w godzinę „W” wszyscy mieszkańcy województwa będą mogli oddać hołd i uczcić pamięć poległych i zamordowanych w czasie powstania warszawskiego.

Syreny alarmowe mają zostać włączone punktualnie o 17:00 i nadawać dźwiękowy sygnał ciągły, trwający minutę. Jednocześnie włączenie urządzeń alarmowych będzie sprawdzianem poprawności działania systemów alarmowania i powiadamiania o zagrożeniach.

W tym roku obchodzimy 78. rocznicę powstania warszawskiego. 1 sierpnia 1944 roku mieszkańcy Warszawy postanowili położyć kres niemieckiej okupacji stolicy i dać odwet za pięć lat hitlerowskiego terroru, łapanek ulicznych, wywózek do więzienia na Pawiaku i obozów koncentracyjnych.

„Gdy usłyszymy sygnał alarmowy 1 sierpnia, gdziekolwiek będziemy, przystańmy w zadumie, i w ten symboliczny sposób podziękujmy powstańcom za ich walkę o wolność Ojczyzny i patriotyzm” – zaapelował wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: