Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Wojewoda mazowiecki: Grzebowisko padłego drobiu w każdej gminie

Reklama

W każdej gminie dotkniętej ptasią grypą ma powstać grzebowisko padłego drobiu. Takie są rekomendacje wojewody mazowieckiego po dzisiejszym posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się w Ciechanowie.

Liczymy na współpracę wójtów i lokalnych społeczności w tym zakresie – mówił na konferencji, która odbyła się po zebraniu zespołu, wojewoda Konstanty Radziwiłł.

 

Wojewoda wyraził również nadzieję, że wójtowie nie będą przyłączać się do protestów przeciw grzebaniu padliny na terenie poszczególnych miejscowości.

Zdaniem obecnego na konferencji Głównego Inspektora Weterynarii Bogdana Konopki, mieszkańcy gmin z naszego regionu powinni być odpowiedzialni i zgodzić się na grzebowiska. Jego zdaniem, od tego zależy przyszły eksport polskiego drobiu za granicę.

 

Jak wyjaśnił wojewoda, odpowiadając na pytania dziennikarzy, nie ma żadnych wytycznych dotyczących wyboru lokalizacji grzebowisk. Zgodę muszą wyrazić wójt danej gminy, powiatowy lekarz weterynarii oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

2 razy komentowano

  1. ten pan wojewoda zasłynął był wesołym miasteczkiem pardon białym miasteczkiem pod gmachem premiera jarosława…który w drugiej pardon czwarta się wówczas przedwcześnie skończyła…i w tej trzeciej niechby było że nasz pan wojewoda był niedawno ministrem zdrowia i mamy już czwartą falę COVID-19… A NA ZDJĘCIU ONE WSZYĆKIE BEZ GAS-MASECZEK… TA WERSJA VIRUSA INDYJSKA TO JEST POTRAFIĄCA WYKIWAĆ WSZYSTKIE DOPUSZCZONE W UE SZCZEPIONKI… JA JUŻ SIĘ BOJĘ BO ZALEDWIE TYDZIEŃ TEMU MILION INDYJCZYKÓW KĄPAŁO SIĘ W ŚWIĘTEJ RZECE GANGES A DZIŚ PODAJĄ, ŻE W CO DRUGIM DOMU W INDIACH UMIERAJĄ LUDZIE… NO TO JA JUŻ SIĘ BOJĘ SŁYSZĄC, ŻE W POLSCE JUŻ JEST ODPORNOŚĆ STADNA NA 50% i codziennie po majówce nazad po 500 zgonów dziennie… CZWARTA FALA INDYJSKA 16 WYKRYTYCH NA MAZOWSZU ŻE NIBY DO WCZORAJ…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: