Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Wody Polskie chcą zrewitalizować zalew Ruda

Reklama

Są plany rewitalizacji zalewu Ruda. Inwestycję wartą blisko 18 mln zł ma realizować Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Jak mówiła w Radiu 7 posłanka Anna Cicholska, w ubiegłym tygodniu w Ministerstwie Infrastruktury odbyło się spotkanie w tej sprawie.

 

Zadanie w całości będzie finansowane ze środków rządowych. Jak zapewnia Anna Cicholska, część pieniędzy na ten cel jest już zabezpieczona.

 

Niestety wciąż brakuje konkretnych terminów realizacji przedsięwzięcia. Wiadomo jednak, że w planach modernizacji zbiornika pod uwagę została wzięta nie tylko jego funkcja retencyjna, ale również rekreacyjna.

Zalew Ruda powstał w latach 70. Zajmuje ponad 30 hektarów. Leży na terenie dwóch gmin – Lipowca Kościelnego i Iłowa-Osady, a co za tym idzie w dwóch powiatach – mławskim i działdowskim, i w dwóch województwach – mazowieckim i warmińsko-mazurskim.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: