Reklama

DZIAŁDOWSKIKULTURAUMWMWIADOMOŚCI

Warsztaty dziennikarskie i wycieczka. Efektem młodzieżowa gazeta uczniów z gminy Lidzbark

Reklama

Uczniowie z gminy Lidzbark uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich w miejsko-gminnej bibliotece.

Organizatorem zajęć była fundacja Żywa Przestrzeń w ramach projektu „AKCJA – JA – ŚWIAT – INTEGRACJA”. Wzięli w nich udział uczniowie z Lidzbarka, Bryńska, Słupa i Kiełpin.

Rozwijaliśmy swoje zainteresowania – mówi uczennica Szkoły Podstawowej w Słupie Aneta Kalwa.

 

Uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego poznali także Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Wycieczka do Sierpca pozostanie w pamięci na długo – mówi uczennica lidzbarskiej podstawówki Zuzanna Krezymon.

 

Uczniowie spotkali się z dziennikarzami, prowadzili konferencję prasową z burmistrzem Lidzbarka Maciejem Sitarkiem, a także uczyli się redagować dziennikarskie formy wypowiedzi: artykuł, wywiad, czy reportaż. Efektem zajęć będzie młodzieżowa gazeta leWel Up. Pismo zostanie wydane na wiosnę.

Projekt ,,AKCJA – JA – ŚWIAT – INTEGRACJA” jest finansowany w ramach Programu ,,Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2022-2023″, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji”

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: