Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAWIADOMOŚCI

„Wakacje w bibliotece”. Program dla dzieci i dorosłych

Reklama

W lipcu i sierpniu dzieci będą mogły brać udział w zajęciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ciechanowie. Bezpłatne warsztaty odbędą się w ramach akcji „Wakacje w bibliotece”. Dla dorosłych przygotowano spotkania autorskie. W wakacje ruszy też Plenerowa Czytelnia Pod Arkadami Krzywej Hali.

„Wakacje w bibliotece” to promocja czytelnictwa i wspieranie kreatywnego rozwoju młodych ciechanowian. Udział dzieci będzie bezpłatny. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie głównej biblioteki w Krzywej Hali oraz w filiach bibliotecznych na terenie miasta. Ponadto w wybrane piątki w lipcu i sierpniu w przestrzeni przed Krzywą Halą uruchomiona zostanie biblioteka plenerowa, a bibliotekarze czytać będą dzieciom nowości literackie w ramach spotkań „Czytanki pod Halą”.

Dla młodzieży i dorosłych przygotowano spotkania autorskie i podróżnicze. W wakacje działalność zainauguruje również Plenerowa Czytelnia Pod Arkadami Krzywej Hali. Przed siedzibą biblioteki w godzinach jej pracy pojawią się leżaki, na których będzie można spędzić czas czytając. Czytelnia w plenerze będzie oparta na idei bookcrossingu, czyli popularyzowaniu wymiany książek. Mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie pozostawić własne przeczytane książki po to, by inni mogli je przeczytać i znów przekazać dalej.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: