Reklama

REGIONSPORT

W ginie Sierpc umieją pływać

Reklama

Zakończyła się realizacja projektu „Umiem pływać”. Uczestniczyli w nim uczniowie ze Szkół Podstawowych w Bledzewie, Goleszynie, Sudragach i Borkowie Kościelnym.


Dzieci z klas I – III od września do grudnia uczestniczyły w nauce pływania. Uczniowie zaliczyli 20 godzin nauki prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, ale również zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa oraz podstawowymi zasadami udzielani pierwszej pomocy.
Celem projektu było upowszechnienie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz profilaktyka przeciwdziałania i korygowania wad postawy.
Na koniec projektu uczniowie zaliczali specjalny sprawdzian z pływania, za który można było otrzymać pamiątkowy medal i dyplom. Wszyscy zdali.
Projekt finansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Realizował go Klub Pływacki Shark Sierpc, a partnerami były Gmina Sierpc oraz Kryta Pływalnia w Sierpcu.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: