Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

W Ciechanowie drożej za śmieci. Znamy nowe stawki

Reklama

O 50% wzrosną opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów w Ciechanowie. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni miasta podczas ostatniej sesji. Przeciwni tej decyzji byli radni klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Od 1 października każdy mieszkaniec Ciechanowa, który segreguje odpady zapłaci 19,50 zł. Obecnie stawka wynosi 16 zł od każdej osoby w gospodarstwie domowym. Ci, którzy nie segregują odpadów zapłacą według nowych stawek 39 zł od osoby i 42 zł za 120 litrowy pojemnik.

Aktualne opłaty pozostają niezmienne od blisko 6 lat – przypomina sekretarz Ciechanowa Adrianna Saganek.

 

Rodziny wielodzietne będą uprawnione do skorzystania z pomniejszenia stawki o 2,50 zł od osoby. Aktualnie ze zwolnienia korzysta 1800 osób.

Podczas głosowania klub radnych Prawa i Sprawiedliwości nie podjął wspólnego stanowiska w sprawie zmiany stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zdaniem klubu podwyżki są ekonomicznie uzasadnione, jednak sposób ich wprowadzania budzi kontrowersje. Jednym z głównych zastrzeżeń radnych PiS jest fakt, że na posiedzenie łączonych komisji nie został zaproszony prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: