
Do piątku (31 października) można zgłaszać wiersze do jubileuszowej, 30. edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji imienia Stefana Gołębiowskiego. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.
Konkurs upamiętnia postać bieżuńskiego poety, tłumacza Horacego i wybitnego pedagoga, który przez lata kierował miejscowym liceum.
Jak podkreśla kierownik muzeum Jerzy Piotrowski, to wydarzenie od lat promuje młodych twórców z Mazowsza i zachęca ich do literackiej aktywności.
Dodatkową zachętą mogą być atrakcyjne nagrody – dodaje Jerzy Piotrowski.
Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci oraz osoby do 30. roku życia mieszkające lub uczące się na Mazowszu. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie od trzech do pięciu wierszy o dowolnej tematyce.
Honorowy patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego i Mazowiecki Kurator Oświaty. Radio 7 jest patronem medialnym wydarzenia.




