
Wsparcie nauczania matematyki poprzez wykorzystanie narzędzia opartego na sztucznej inteligencji.
Szkoły podstawowe w gminie Żuromin przystąpiły do nowatorskiego projektu edukacyjnego Zeszyt.online. Jest realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Politechniką Warszawską.
To pomysł, do którego gmina chętnie się przyłączyła – mówi burmistrz Żuromina Michał Bodenszac.
Uczestnictwo w projekcie oznacza również dostęp do szkoleń dla nauczycieli, które pomogą im efektywnie korzystać z narzędzia Zeszyt.online w codziennej pracy dydaktycznej – dodaje burmistrz.
Zeszyt.online to interaktywna platforma edukacyjna, która dostosowuje poziom trudności zadań matematycznych do indywidualnych umiejętności ucznia.
Projekt jest częścią szerszej strategii Ministerstwa Edukacji Narodowej mającej na celu wyrównywanie szans edukacyjnych oraz podnoszenie jakości nauczania matematyki w polskich szkołach podstawowych.
Zeszyt.online został opracowany przez zespół z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i jest dostępny dla uczniów i nauczycieli bezpłatnie.