Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Sześciokrotna podwyżka prądu dla Ciechanowa

Reklama

O ok. 600% od 1 stycznia wzrosną ceny energii dla Ciechanowa, zgodnie z rozeznaniem cenowym w ramach grupy zakupowej, w której znajduje się miasto. Ciechanów planuje wyłączenia oświetlenia ulicznego i inwestycje ograniczające zużycie energii.

Według szacunków blisko sześciokrotne zwiększą się koszty utrzymania oświetlenia ulicznego oraz energii dla budynków i obiektów miejskich – z 1,4 mln zł do 9,3 mln zł rocznie. To skokowy wzrost kosztów o ok. 600% – komentuje prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

Jeszcze w tym roku ratusz planuje zakup oraz instalację reduktorów centralnych do szaf oświetlenia ulicznego. Ponadto zainstalowane będą panele fotowoltaiczne na kolejnych miejskich budynkach. Oprawy oświetlenia ulicznego będą wymieniane na energooszczędne, ledowe.

Miasto rozważa również wyłączenia oświetlenia w godzinach nocnych i oświetlenia ścieżek rowerowych na pętli miejskiej. Ponadto w tym sezonie nie zostanie uruchomione sztuczne lodowisko, a ozdoby świąteczne będą świeciły tylko w grudniu, czyli w okresie obowiązywania obecnych niższych stawek. Fontanny miejskie zostaną włączone tylko na dwa miesiące w przyszłoroczne wakacje.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: