REGIONSPORTWIADOMOŚCI

Szczypiorniści z Sierpca niepokonani w sezonie

Za nami 2. kolejka I ligi piłki ręcznej. Drużyny naszego regionu znów zanotowały zwycięstwo i porażkę.

Szczypiorniści Mazura Sierpc nie zawiedli spragnionej ligowych zmagań publiczności. Podopieczni Marka Listkowskiego pokonali rezerwy Wisły Płock 32:26. Nasz zespół już do przerwy wypracował sześciobramkową przewagę i do końca spotkania kontrolował mecz. Najskuteczniejszym zawodnikiem Mazura był Hubert Rutkowski, który oddał 9 celnych rzutów.

Drugą porażkę zanotowali piłkarze ręczni Juranda Ciechanów. Nasz zespół przegrał w Legionowie z KPR-em 27:35. Tylko do przerwy nasz zespół toczył wyrównany bój z doświadczonym rywalem. Do szatni schodziliśmy z jednobramkową stratą, przegrywając 18:19. Najskuteczniejszym zawodnikiem Juranda był Sebastian Dobrzyniecki który rzucił 4 bramki.

W tabeli grupy C I ligi po dwóch kolejkach Mazur Sierpc plasuje się na 4. miejscu, a Jurand Ciechanów zajmuje przedostatnie 10. miejsce. Prowadzi MKS Wieluń.